Jak dobrać odpowiedni motocyklowy zestaw słuchawkowy do swoich potrzeb?

Jeśli znasz rynek zestawów słuchawkowych do motocykla, już wiesz, że te urządzenia mogą całkowicie zrewolucjonizować jazdę motocyklem. Ci nowatorscy towarzysze podróży zapewniają stałą komunikację z pasażerem lub innymi towarzyszami podróży zapewniając jednocześnie łatwy dostęp do telefonu, muzyki i systemu nawigacji. Wybór interkomów jest duży więc jak przy tak wielu dostępnych opcjach i funkcjach masz wiedzieć, który najlepiej pasuje do Ciebie?

 

Ten przewodnik może pomóc Ci to określić. W Cardo Systems jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Wszystko, co musisz zrobić, to odpowiedzieć na poniższe pytania.

„Z kim / iloma osobami chcesz rozmawiać?” – Pierwsze pytanie, które musisz sobie zadać, szukając nowego urządzenia do komunikacji motocyklowej, brzmi: Z kim dokładnie będziesz się komunikować za pomocą zestawu słuchawkowego? Jeśli chcesz rozmawiać z wieloma kierowcami podczas podróży, zalecamy PACKTALK Bold (od dwóch do 15 kierowców), PACKTALK Slim (od dwóch do 15 kierowców) lub Freecom 4+ (od jednego do czterech kierowców).
Jeśli chcesz po prostu porozmawiać z jednym pasażerem i nie potrzebujesz dodatkowych funkcji – takich jak fantazyjne głośniki lub sterowanie głosowe – urządzenia Freecom 2+ typu kierowca-kierowca lub pasażer-pasażer Freecom 1+ będą dla Ciebie odpowiednie.

„Jeździsz na krótkich czy długich dystansach?” – Chociaż wszystkie motocyklowe urządzenia komunikacyjne Cardo są idealne zarówno do jazdy na długich, jak i krótkich dystansach – każde z nich oferuje czas pracy od 10 do 13 godzin i można je ładować podczas jazdy – niektóre z naszych urządzeń są lepiej przystosowane do wycieczek turystycznych niż inne. Na przykład PACKTALK Bold i PACKTALK Slim są wyposażone w najnowocześniejszą technologię Dynamic Mesh Communication (DMC), która tworzy bardziej niezawodną, elastyczną sieć między użytkownikami grupy, umożliwiając im odłączenie się od grupy bez utraty połączenia (i konieczności ponownego parowania urządzeń) lub wpływu na jakość dźwięku.

PACKTALK Slim jest smuklejszy i lżejszy co zdecydowanie skłania podróżników do wyboru tego modelu.

„Jak ważny jest dla Ciebie dźwięk?” – Jeśli uważasz się za audiofila lub wolisz motocyklowy zestaw słuchawkowy, który został zaprojektowany do zagłuszania szumów, to na pewno będziesz chciał rozważyć modele PACKTALK Bold, PACKTALK Slim lub Freecom4+, ponieważ wszystkie te urządzenia mają wysokiej rozdzielczości głośniki JBL, które zapewniają wyraźny, czysty i wysokiej jakości dźwięk. Bez względu na to, czy masz do czynienia ze szczególnie silnym wiatrem, deszczem czy głośnym ruchem ulicznym wokół siebie. Te głośniki są niezbędne dla motocyklistów, którzy słuchają podcastów i prowadzą rozmowy telefoniczne w trakcie jazdy.

„Czy potrzebujesz funkcji obsługi głosowej?” – Tylko urządzenia PACKTALK Bold, PACKTALK Slim i Freecom4+ są wyposażone w funkcję NATURAL VOICE, co oznacza, że możesz sterować całym systemem bez konieczności naciskania nawet jednego przycisku. Wystarczy, że powiesz „hej Cardo”, a urządzenie włączy bieg i zrobi resztę za Ciebie. To sprawia, że nasze urządzenia z wyższej półki, szczególnie modele PACKTALK, są nieco bardziej przyjazne dla użytkownika i wygodniejsze na drodze, dlatego polecamy je do codziennego użytkowania i tym, którzy lubią podróżować. Ta funkcja nie tylko sprawia, że modele PACKTALK są łatwe w obsłudze, ale obsługa głosowa zapewnia również większe bezpieczeństwo kierowcy, ponieważ nie ma potrzeby zdejmowania rąk z kierownicy, aby sterować urządzeniem.

„Jaki jest Twój budżet?” – Z opcjami od 1499zł za w pełni funkcjonalny PACKTALK Bold i PACKTALK Slim do 629zł za podstawowy Freecom1+, zestawy słuchawkowe dostępne są praktycznie na każdy budżet. Oczywiście bardziej ekonomiczne modele idą na kompromis i mają mniej funkcji.

 

„Czy preferowane urządzenie pasuje do Twojego kasku?” – Z wyjątkiem PACKTALK Slim, wszystkie urządzenia komunikacyjne Cardo są kompatybilne z większością nowoczesnych kasków. Jeśli wolisz Slim – zdecydowanie niezły wybór, biorąc pod uwagę jego elegancki, aerodynamiczny i lekki design – po prostu upewnij się przed zakupem, że jest kompatybilny z Twoim kaskiem.

Ostatecznie poszukiwanie odpowiedniego zestawu słuchawkowego do motocykla sprowadza się do kilku prostych czynników – z kim rozmawiasz, jak daleko się wybierasz i ile chcesz wydać. Dopóki korzystasz z urządzenia Cardo Systems, możesz liczyć na płynną jazdę i wysokiej jakości komunikację bez względu na wszystko!

Powiązane artykuły

Czy Wiesz Jak Dbać O Baterię Twojego Interkomu?
25 stycznia, 2024
Interkom Cardo Freecom i Packtalk: jaka jest różnica?
12 grudnia, 2023