W 2003 roku…

Byliśmy jedną z nielicznych firm tworzących zestawy słuchawkowe Bluetooth do ówczesnych telefonów komórkowych. Nazwaliśmy je Scala i były one wyjątkowe ze względu na naszą unikalną technologię tłumienia hałasu. Dzięki Scali głos użytkowników był krystalicznie czysty i pozbawiony szumów.

Eureka!

Pewnego dnia, jadąc motocyklem do biura, powstała myśl.
Co się stanie, jeśli weźmiemy tę samą technologię Bluetooth i tłumienie hałasu, zamkniemy ją w wytrzymałą wodoodporną powłokę i przymocujemy do kasku? Teraz motocykliści tacy jak my mogliby połączyć się ze ze swoim telefonem, słuchać swojej muzyki i prowadzić rozmowy.

 

Super!

Wyzwanie

Wierzyliśmy – i nadal wierzymy – że jazda motocyklem nie powinna oznaczać braku radości z towarzystwa przyjaciół. Naszemu ekspertowi i jednocześnie najstarszemu pracownikowi powierzono rozwiązanie tego zadania. Rok później wprowadziliśmy na rynek pierwszy na świecie motocyklowy zestaw słuchawkowy Bluetooth.
To był podmuch. Prawdziwy cud innowacji, chociaż moglibyśmy być bardziej innowacyjni w wyborze nazwy – Scala Rider.

Rodzi się legenda Scala Rider

Dostrzegając potencjał, postanowiliśmy zaprzestać projektowania słuchawek do telefonów i skupić się na poprawianiu życia innym kierowcom. Od tamtej pory jesteśmy w pełni zaangażowani w to co robimy.

Pierwszy na świecie zestaw słuchawkowy Bluetooth

Scala Rider tworzy nową motocyklową rzeczywistość dzięki pierwszemu na świecie motocyklowemu zestawowi słuchawkowemu Bluetooth.

… i teraz

Synergia wielkiej pasji do muzyki i motocykli. Współpraca Cardo – JBL zapewnia – po raz pierwszy – najwyższą jakość odsłuchu, niezależnie od tego, czy pokonujesz przełęcze górskie, czy po prostu jedziesz autostradą.