Interkom Cardo Freecom i Packtalk: jaka jest różnica?

Cardo, marka premium w segmencie urządzeń do komunikacji dla motocyklistów. Seria Cardo Packtalk wykorzystuje najnowszą technologię, w tym dynamiczną siatkę komunikacji (DMC), dla maksymalnie 15 motocyklistów. Również Freecom 4x jest doskonałym wyborem dla osób podróżujących w grupie. Może połączyć maksymalnie czterech motocyklistów, dzięki czemu Ty i Twoi najbliżsi przyjaciele będziecie mogli swobodnie rozmawiać w trakcie jazdy. Który z nich jest dla Ciebie bardziej odpowiedni? Skorzystaj z naszego porównania Cardo Freecom i Packtalk, aby wybrać odpowiedni interkom dla siebie.

Interkom Cardo Freecom kontra Packtalk: podobieństwa
Zacznijmy od tego, co łączy te linie produktów. Obydwa są urządzeniami komunikacyjnymi Bluetooth do kasków motocyklowych, które łączą bezprzewodowo motocyklistów na drodze. Mocuje się je z boku kasku za pomocą uchwytu magnetycznego lub standardowego na zatrzask, który trzyma urządzenie stabilnie na miejscu. Wszystkie interkomy są kompaktowe i całkowicie wodoodporne, dzięki czemu możesz jeździć w każdą pogodę.

Są również wyposażone w tę samą baterię, która zapewnia do 13 godzin ciągłych rozmów. Ładują się w ciągu zaledwie dwóch godzin, a po zaledwie 20 minutach ładowania można rozmawiać przez dwie godziny. W trybie czuwania wytrzymują do 10 dni.

Nie odczujesz żadnej różnicy w jakości dźwięku. Wyposażone są w głośniki JBL o średnicy 40 mm z automatyczną regulacją głośności, które pomagają słyszeć dźwięki ruchu ulicznego.

Komunikacja
Główną różnicą między interkomami Cardo z linii Freecom i Packtalk jest technologia, którą wykorzystują.

Cardo Freecom występuje w dwóch opcjach: 2x i 4x i działa w technologii Bluetooth. Cardo Freecom 2x to interkomy umożliwiający sparowanie dwóch motocyklistów. Natomiast Cardo 4x umożliwia połączenie od dwóch do czterech motocyklistów. Jeśli chcesz rozmawiać z trzema osobami jednocześnie, wybierz Cardo Freecom 4x.

Seria Packtalk obejmuje Packtalk Edge, Packtalk Neo, Packtalk Slim i Packtalk Custom. Każdy interkom występuje w opcji single i duo. Ta seria łączy od dwóch do 15 motocyklistów jednocześnie, korzystając z technologii DMC. Użytkownicy mogą oddalić się od grupy nie zakłócając połączenia. Jeśli ktoś znajdzie się poza zasięgiem, reszta grupy może rozmawiać dalej bez konieczności resetowania i ustawiania połączenia od nowa.

Packtalk Edge wykorzystuje mocowanie magnetyczne (Air Mount) umożliwiające szybszy montaż i posiada dłuższą gwarancję. Wybierz Cardo Packtalk Edge, jeśli planujesz jeździć w grupie większej niż cztery osoby i planujesz jeździć prawie codziennie.

Cena
Kolejną cechą, która prawdopodobnie Cię zaskoczy, jest cena. Cardo Packtalk Edge kosztuje 1849 zł za wersję Single, podczas gdy Freecom 4x kosztuje obecnie 1259 zł. Jeśli nie potrzebujesz tak wielu funkcji, możesz wybrać tańszy interkom z linii Packtalk, np. Packtalk Neo za 1529 zł i Packtalk Custom za 1259 zł (subskrypcji wybranego planu). Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze i potrzebujesz jedynie absolutnego minimum dla siebie i trójki znajomych, Freecom 4x jest najtańszą opcją, ale nie będziesz w stanie połączyć się z nikim spoza Twojej grupy.

Zakres
Asortyment obu serii znacznie się różni. Wszystkie modele Packtalk Edge, Custom i Neo zapewniają maksymalny zasięg między motocyklistami wynoszący 1,6 km, a maksymalny zasięg w grupie to 8km. Drugie miejsce zajmuje Freecom 4x z zasięgiem między motocyklistami wynoszącym 1,1 km i maksymalnym zasięgiem w grupie wynoszącym 6,7 km. Freecom 2x zajmuje trzecie miejsce z zasięgiem między motocyklistami i maksymalnym zasięgiem w grupie wynoszącym 800 m.

Interfejs użytkownika
Wszystkie urządzenia Packtalk i Freecom 4x posiadają funkcję sterowania głosowego, dzięki czemu możesz uzyskać dostęp do różnych funkcji za pomocą swojego głosu. Po prostu powiedz „Hej, Cardo…”, aby rozpocząć rozmowę, odtworzyć piosenkę lub sprawdzić wskazówki GPS. Freecom 2x nie ma tej funkcji.

Wybierz odpowiedni, pasujący do Ciebie interkom Cardo
Kupując interkom Cardo Systems, nie dokonujesz złego wyboru. Najwyższe modele oferują lepszą łączność, dzięki czemu możesz skupić się na drodze, ale są droższe. Seria Freecom jest tańsza, ale nie będziesz w stanie połączyć się z tak dużą liczbą użytkowników.

Powiązane artykuły

Cardo Cashback 2024 – Weź udział i zgarnij gotówkę
1 czerwca, 2024
Packtalk Neo i Edge: Czym się różnią?
17 października, 2023