Packtalk Neo i Edge: Czym się różnią?

Jeśli chcesz rozmawiać bez konieczności odrywania rąk od kierownicy podczas jazdy motocyklem, interkomy Cardo Systems są dla Ciebie.

Cardo Packtalk Edge i Packtalk Neo to dwa z naszych najlepiej sprzedających się interkomów w technologii DMC. Obydwa będą Ci dobrze służyć, ale mają kilka kluczowych różnic, które mogą mieć wpływ na Twoją ostateczną decyzję. Skorzystaj z naszego porównania produktów, aby poznać różnice pomiędzy Packtalk Edge i Neo.

Packtalk Neo i Edge: różnice

Cena
Pierwszą różnicą, którą z pewnością zauważysz, jest cena. Packtalk Edge jest droższy od Neo. Chociaż oba oferują te same rozwiązania technologiczne. Więcej na ten temat poniżej.

Montaż
Obydwa urządzenia są łatwe w montażu niezależnie od rodzaju posiadanego kasku motocyklowego. Edge wykorzystuje mocowanie magnetyczne (Air Mount), podczas gdy Neo korzysta ze standardowego mocowania na zatrzask. Uchwyt magnetyczny jest nieco wygodniejszy, ponieważ wystarczy przytrzymać urządzenie nad miejscem mocowania, a AirMount zatrzaśnie interkom w uchwycie. Uchwyt zatrzaskowy wymaga wsunięcia urządzenia w mocowanie, aż usłyszysz dźwięk kliknięcia. Nie musisz się martwić, że Twoje urządzenie wypadnie z uchwytu – oba rozwiązania są zupełnie bezpieczne! Jednak większość raczej woli uchwyt magnetyczny, ze względu na wygodę w użytkowaniu.

Gwarancja
Zarówno Packtalk Edge, jak i Neo są objęte gwarancją, która pokrywa koszty wymiany/naprawy. Edge posiada trzyletnią gwarancję a Neo dwuletnią. Jeśli planujesz regularnie korzystać ze swojego urządzenia przez wiele lat, rozważ wybranie dłuższej gwarancji, aby obniżyć koszty napraw.

Packtalk Neo i Edge: podobieństwa

Łączność
Cardo Packtalk Edge i Neo mają ze sobą znacznie więcej wspólnego: korzystają z technologii Bluetooth 5.2 do przesyłania danych na krótkie odległości, posiadają dwa kanały Bluetooth dla telefonu komórkowego i GPS, korzystają również z technologii DMC drugiej generacji (łącząc ze sobą od dwóch do 15 osób). Technologia DMC zamiast łączyć jednego pasażera z drugim, tworzy bezpośrednie połączenie między Tobą a każdą inną osobą w Twojej grupie, więc nie stracisz połączenia, gdy ktoś wypadnie z zasięgu. Urządzenie automatycznie połączy się ponownie, gdy znajdziesz się w zasięgu.

Oba interkomy posiadają funkcję sterowania głosem, dzięki czemu nie musisz fizycznie wchodzić w interakcję z urządzeniem podczas jazdy. Po prostu powiedz „Hej, Cardo”, aby nawiązać rozmowę lub uzyskać dostęp do pozostałych funkcji swojego urządzenia.

Zasięg
W przypadku obu urządzeń zasięg między motocyklistami wynosi 1,6 km (zasięg kierowca-kierowca), a maksymalny zasięg w grupie wynosi 8 km (co stanowi maksymalną odległość między pierwszym motocyklistą, a ostatnim w grupie).

Dźwięk
Nie ma tu żadnych różnic. Zarówno Edge, jak i Neo są wyposażone w głośniki 40 mm firmy JBL, zapewniające doskonałe wrażenia dźwiękowe. Głośność Twojej muzyki, podcastu lub rozmowy automatycznie dostosuje się do odgłosów ruchu ulicznego, aby pomóc Ci zachować bezpieczeństwo na drodze.

Bateria
Bateria w tych urządzeniach jest taka sama. Obydwa interkomy oferują do 13 godzin ciągłych rozmów po pełnym naładowaniu. Ładują się w ciągu zaledwie dwóch godzin, a po zaledwie 20 minutach ładowania można rozmawiać przez dwie godziny. W trybie gotowości bateria działa do 10 dni.

Aktualizacje oprogramowania
Obydwa modele mają najnowsze oprogramowanie operacyjne, które można aktualizować za pośrednictwem USB lub bezprzewodowo, gdy tylko masz połączenie z Internetem.

Rozmiar
Mają dokładnie ten sam rozmiar: 46 mm wysokości, 84 mm długości i 23 mm głębokości, a ich całkowita waga wynosi 47 gramów.

Trwałość
Potrzebujesz interkomu, który wytrzyma w każdych warunkach. Obydwa urządzenia są niezwykle wytrzymałe i całkowicie wodoodporne.

Packtalk Neo kontra Edge: co jest lepsze?
Packtalk Neo i Edge są pod wieloma względami podobne, ale motocykliści docenią dodatkowy rok ochrony gwarancyjnej. A uchwyt magnetyczny ułatwia zakładanie i zdejmowanie urządzenia z kasku. Wybór urządzenia należy do Ciebie.

Powiązane artykuły

Cardo świętuje 20 lat istnienia
17 lipca, 2024
Cardo Cashback 2024 – Weź udział i zgarnij gotówkę
1 czerwca, 2024