Cardo Sound Labs

Cardo Systems otwiera centrum badawcze „CARDO SOUND LABS” w Niemczech

Cardo Systems, światowy lider w dziedzinie urządzeń komunikacyjnych i łączności dla branży Powersports, otworzył swoje własne „Cardo Sound Labs”, pełnowymiarowy ośrodek badawczo-rozwojowy w Straubing w Niemczech.

Nowy dział skupi się na rozwoju przyszłej generacji rozwiązań akustycznych, przetwarzania mowy i dźwięku dla szerokiej gamy urządzeń Cardo. Dzięki zakładowi w Straubing Cardo jest obecnie jedynym graczem w branży, który posiada dedykowane rozwiązania oraz w pełni wyposażony ośrodek badawczo-rozwojowy.

Wraz z otwarciem europejskiego centrum Cardo wprowadza na pokład zespół doświadczonych naukowców z łącznym, 150-letnim doświadczeniem w branży motoryzacyjnej i konsumenckiej audio. Zespół składa się ze specjalistów w dziedzinie dźwięku, fizyki, elektroniki, przetwarzania mowy oraz inżynierów mechaników i doktorów i jest odpowiedzialny za ponad 1550 patentów zdobytych dzięki wcześniejszemu doświadczeniu w pracy w Harman, Samsung, Nokia, NXP i DSPG.

Obiekt o powierzchni 600 mkw. poprowadzi rozwój firmy Cardo w zakresie dźwięku w celu utrzymania i zwiększenia przewagi firmy oraz wprowadzenia nowych generacji rozwiązań dźwiękowych dla motocyklistów na całym świecie. Aby to osiągnąć i wspierać dalsze prace zespołu, nowy zakład w Straubing zawiera w pełni wyposażone laboratoria dźwiękowe z komorą bezechową, salę ETSI (Europejski Instytut Norm Telekomunikacyjnych), laboratorium szybkiego prototypowania, laboratorium motoryzacyjne, laboratorium motoryzacyjne NVH (Noise Vibration Harshness) oraz powierzchnie biurowe.

Alon Lumbroso, dyrektor generalny Cardo Systems, komentuje: „Przez wiele lat firma Cardo uważała dźwięk i akustykę w kasku jako jeden z kluczowych elementów podnoszących jakość podróżowania motocyklem. W 2018 roku jako pierwsi wprowadziliśmy dźwięk premium JBL, a teraz, po otwarciu nowego Cardo Sound Labs, staramy się jeszcze bardziej podnieść jakość dźwięku”.

Lior Mordechai, wiceprezes ds. badań i rozwoju w Cardo Systems, dodaje: „Dzięki tak dużemu doświadczeniu w branży motoryzacyjnej i konsumenckiej audio, nowy zespół w Straubing, w Niemczech stanowi niesamowity krok naprzód w naszej działalności i wesprze markę w opracowywaniu produktów nowej generacji. Naszym celem jest dalsze zakłócanie rynku dzięki wprowadzaniu coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań dźwiękowych i akustycznych, aby poprawić wrażenia z jazdy, bezpieczeństwo i zdrowie motocyklistów na świecie”.

Gerhard Pfaffinger, dyrektor ds. inżynierii dźwięku i kierownik zakładu Straubing, mówi: „Bardzo się cieszymy, że możemy dołączyć do zespołu Cardo Systems. Osobiście zacząłem pracować w przestrzeni audio w 1991 roku i od tego czasu zaobserwowałem wiele zmian w branży. Współpracując z Cardo, będziemy pionierami i pracujemy nad zapewnieniem klientom Cardo możliwie najlepszych wrażeń dźwiękowych”.

Anat Gafni, wiceprezes ds. zasobów ludzkich w Cardo Systems, zauważa: „Akustyka jest i nadal będzie ważną cechą naszych produktów w różnych segmentach, w których działa Cardo. Bogate doświadczenie i bogactwo wiedzy zdobyte dzięki zatrudnieniu Zespołu w Straubing jest kamieniem milowym dla Cardo i stanowi ogromny krok w naszej strategii badawczo-rozwojowej wraz z otwarciem Cardo Sound Labs.

 

Cardo Systems

 

Na zdjęciu: Juergen Zollner, starszy inżynier ds. algorytmów i systemów audio w komorze bezechowej.

Powiązane artykuły

Cardo Cashback 2024 – Weź udział i zgarnij gotówkę
1 czerwca, 2024
Cardo Systems wyznacza nowe standardy!
21 marca, 2022