Cardo Systems wyznacza nowe standardy!

Cardo, Midland, Uclear i Sygn House łączą siły, aby stworzyć branżowy standard montażowy centralek interkomów.

 

Cztery firmy wspólnie ogłaszają UNIWERSALNY STANDARD MONTAŻOWY CENTRALEK INTERKOMÓW dla całej branży motocyklowej.

Cardo Systems, Midland, Uclear i Sygn House (właściciele marki B+Com) ogłosiły branżowe rozwiązanie dla interkomów dedykowanych do konkretnych modeli kasków motocyklowych – uniwersalnego standardu montażowego centralek interkomów. – „Universal Communication Solution”.

W dużej mierze w taki sam sposób, w jaki producenci samochodów oraz samochodowych zestawów audio przyjęli uniwersalne rozmiary i złącza (standard DIN/Double DIN), uniwersalny standard montażu centralek interkomów określa rozmiar i kształt systemów komunikacyjnych, umożliwiając montaż w nowych kaskach motocyklowych, w miejscu do tego dedykowanym przy spełnieniu wymogów normy ECE 22.06.

Dzięki nowemu standardowi producenci kasków mogą potencjalnie przyspieszyć proces wdrażania interkomów motocyklowych do nowych kasków (22.06), równocześnie oferując motocyklistom różne marki interkomów do wyboru, a wszystko to redukując koszty rozwoju i czas wprowadzania produktu na rynek.

„Uniwersalne standardy montażu centralek interkomów” zapewnią motocyklistom swobodę wyboru, dzięki niemu wymienią urządzenia komunikacyjne bez uszczerbku dla wyglądu i dopasowania.

Przemawiając w imieniu branży komunikacyjnej, Shachar Harari, wiceprezes ds. rozwoju biznesu w Cardo Systems, powiedział: „To znacząca i ważna inicjatywa, w ramach której współpracowało wielu kluczowych producentów z branży kasków i komunikacji.

To porozumienie między firmami umożliwi dostarczanie różnorodnych systemów komunikacji, które są zaprojektowane tak, aby były kompatybilne z różnymi markami kasków motocyklowych bez potrzeby dopasowywania urządzenia do każdego modelu kasku z osobna.

Zachęcamy producentów kasków, aby przyłączyli się do nas i zaczęli projektować swoje kaski w zgodzie ze standardem uniwersalnego standardu montażowego centralek interkomów.”

Podczas gdy wielu producentów kasków doświadczyło zapotrzebowania na dedykowane, zintegrowane ze skorupą rozwiązania komunikacyjne, do tej pory był to dla nich znaczący wysiłek badawczo-rozwojowy, bez powszechnie akceptowanego zestandaryzowanego rozwiązania i bez korzyści polegającej na powielaniu schematu w nowych kaskach. Dzięki uniwersalnemu standardowi montażowemu centralek interkomów konsumenci będą mogli wybrać preferowaną przez siebie markę systemu komunikacji, montując wybraną bazę montażową w przygotowanym do tego miejscu, w tylnej części kasku i łącząc się ze zintegrowanymi głośnikami i mikrofonem.

Shachar kontynuował: „To podejście daje również konsumentom wybór, umożliwiając motocykliście korzystanie z ulubionej marki interkomów i łatwe przekładanie urządzenia między kaskami, jeśli jest to konieczne. Zachęcamy inne marki do przyłączenia się do nas i przyjęcia uniwersalnego standardu montażowego centralek interkomów w całej branży”.

 

Szczegóły tego projektu zostaną opublikowane w późniejszym terminie.

Powiązane artykuły

Cardo Cashback 2024 – Weź udział i zgarnij gotówkę
1 czerwca, 2024
Systemy komunikacji motocyklowe Cardo – Rideproof
20 maja, 2021