intercom_SLIM_Packtalk

Cardo Packtalk Bold vs Slim

Komunikacja podczas jazdy motocyklem jest kluczem. Większość z nas jest przyzwyczajona do korzystania z telefonu w każdej sekundzie dnia. Łączność z telefonem podczas jazdy to coś więcej niż słuchanie muzyki czy czekanie na wskazówki GPS. Chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa. Nigdy nie wiesz, kiedy możesz potrzebować wezwać pomocy lub skontaktować się z najbliższymi.

Kaski motocyklowe Bluetooth pozwalają rozmawiać bez konieczności użycia rąk, dzięki czemu możesz skupić się na drodze. Głośniki i zestawy słuchawkowe pasują do większości fabrycznych kasków motocyklowych.

Jeśli chcesz kupić motocyklowy zestaw słuchawkowy Bluetooth, zarówno Cardo Packtalk Bold, jak i Cardo Slim są doskonałym wyborem. Cardo Systems jest wiodącym producentem w branży urządzeń do komunikacji motocykl-motocykl. Istnieje jednak kilka różnic między tymi dwoma produktami, o których każdy motocyklista powinien wiedzieć. Jeśli nie znasz interkomów Bluetooth do motocykli lub masz problem z podjęciem decyzji między nimi, skorzystaj z tego przewodnika, aby podjąć właściwą decyzję na podstawie swoich motocyklowych nawyków.

Cardo Packtalk Bold kontra Cardo Packtalk Slim

Oba produkty zapewniają doskonałą komunikację, ale różnią się między sobą następującymi względami:

Design

Zacznijmy od estetyki, bo to pierwsza rzecz, którą zauważysz po otwarciu opakowania. Cardo Packtalk Bold wygląda nieco inaczej niż Slim. Jak można się domyślić, wersja Slim jest nieco cieńsza niż Bold.

Bold ma wymiary 49 mm x 91 mm x 25 mm (wys. x dł. x gł.), waży 57 gm, podczas gdy Slim ma wymiary 38 mm x 69 mm x 6,5 mm i waży 76 gm. Oba produkty posiadają głośniki JBL, które mają średnicę 40 mm i grubość 9,2 mm.

cardo_interkom_bold

Bateria

Obie opcje zapewniają długi czas pracy. Spodziewaj się około 13 godzin ciągłego słuchania zarówno dla Bolda, jak i Slima Packtalka. Oba dostarczane są z kablami w pudełku, których można używać do ładowania podczas jazdy, aby wydłużyć czas pracy. Ładowanie trwa około czterech godzin.

Główną różnicą między nimi jest lokalizacja baterii. Slim jest znacznie cieńszy niż Bold, ponieważ bateria znajduje się w tylnej części kasku, w pobliżu szyi. W zestawie znajdują się zaślepki, które służą do zakrycia klamer montujących baterię w kasku. Bold posiada zintegrowaną baterię z resztą systemu, więc nie jest wymagane odrębne mocowanie.

Łatwość użycia

Bold jest wyposażony w trzy przyciski z przodu, w tym przycisk mediów, przycisk interkomu i przycisk do telefonu, a także pokrętło służące do regulacji głośności.

Slim posiada te same trzy przyciski z przodu, ale również strzałki góra/dół do sterowania głośnością, zastępujące pokrętło sterowania.

Poza tym oba urządzenia działają w ten sam sposób. Niektórzy wolą używać przycisków do sterowania głośnością, inni preferują rolkę, ale zależy to od osobistych preferencji. Oba urządzenia są łatwe w użyciu i posiadają sterowanie głosowe. Po prostu powiedz „Hej, Cardo”, a system rozpozna Twój głos.

Większość motocyklistów woli mocować urządzenia za pomocą zestawu zacisków, którymi przypina się system do kasku. Jednak tylko Bold jest dostarczany z płytką klejącą. Zawsze możesz kupić Slim i zamówić osobno płytkę do klejenia, jeśli nie chcesz używać klipsów.

Obie opcje są również wodoodporne, co zwiększa ich trwałość.

Kompatybilność z kaskiem

Oba urządzenia są kompatybilne z większością nowych kasków. Wyszukaj konkretną markę i model, aby upewnić się, że system jest z nimi kompatybilny. Obejrzyj ten film, aby sprawdzić czy Twój kask jest kompatybilny z Packtalk SLIM. Jeśli nie widzisz swojego kasku na liście, może on być kompatybilny zarówno z modelem Slim, jak i Bold. Skontaktuj się z nami, aby to potwierdzić.

Zasięg

Oba urządzenia korzystają z Bluetooth 4.1 i pozwalają rozmawiać z maksymalnie czterema innymi kierowcami jednocześnie. Jeśli zdecydujesz się dodać interkom w DMC Mesh, możesz połączyć się z maksymalnie 15 innymi rowerzystami.

Bold ma nieco lepszy zasięg, zwykle do 1,6 km w idealnych warunkach podczas korzystania z DMC, w porównaniu do 1,2 km Slima w idealnych warunkach.

Jeśli używasz DMC Mesh będąc w grupie motocyklistów, zwiększasz zasięg do 8 km na obu urządzeniach (BOLD i SLIM).

Jak widać, urządzenia te są prawie nie do odróżnienia pod względem funkcji, z wyjątkiem kilku drobnych różnic. Kup wybrany zestaw słuchawkowy Bluetooth Cardo do motocykla, aby zachować bezpieczeństwo na drodze.

Powiązane artykuły

Interkom Cardo Freecom i Packtalk: jaka jest różnica?
12 grudnia, 2023
Najlepsze wrażenia dźwiękowe – poczuj różnicę z Cardo.
23 czerwca, 2021