6 Korzyści z używania motocyklowego systemu komunikacji

Jeśli chodzi o akcesoria motocyklowe, niewiele jest tak wszechstronnych, jak system komunikacji motocyklowej. Urządzenia komunikacyjne do kasków firmy Cardo Systems zapewniają kontakt z innymi motocyklistami, ale to nie wszystko. Najwyższej jakości dźwięk i łączność GPS sprawiają, że te urządzenia są praktycznie niezbędne. A korzyści płynące z tego rodzaju systemów są wymierne zarówno dla pasjonatów długich podróży, osób dojeżdżających codziennie do pracy jak i dopiero uczących się. Chodzi o to, abyś mógł skupić się na drodze i nie rozpraszał się.

Myślisz o zakupie interkomu? Dowiedz się, jak system Cardo może pomóc Ci skupić się na tym, co najważniejsze – na drodze przed Tobą.

W trakcie podróży jest tak wiele do odkrycia, że z przyjemnością pomożemy Ci cieszyć się tym wszystkim! Oto kilka konkretnych sposobów, dzięki którym produkty Cardo pomogą zrewolucjonizować Twoją jazdę.

1. Zapewniają bezpieczeństwo – Jedną z najbardziej oczywistych zalet systemu komunikacji motocyklowej jest to, że umożliwia on komunikację z innymi motocyklistami w grupie, co oznacza, że możesz ostrzegać innych i otrzymywać ostrzeżenia o wszelkich zagrożeniach podczas podróży – takich jak woda, olej lub popękana droga – co przekłada się na większe bezpieczeństwo podczas jazdy i mniej (dosłownie) blokad na drodze.

2. Utrzymują Cię w kontakcie – Dzięki Dynamic Mesh Communication (DMC), dostępnej w naszym komunikatorze Packtalk Bold, możesz połączyć się jednocześnie z maksymalnie 15 motocyklistami. W przeciwieństwie do Bluetooth, DMC pozwala motocyklistom komunikować się w odległości do 1,6 km od każdego motocyklisty i do 8km w grupie. Płynny, adaptacyjny system reaguje również na Twój głos, więc możesz po prostu powiedzieć „Hej Cardo”, a zestaw słuchawkowy zajmie się resztą. Użyj go do wykonywania i odbierania połączeń, całkowicie bez użycia rąk lub do rozmów z pasażerem podczas jazdy autostradą z dużą prędkością.

3. Umożliwiają słuchanie muzyki – Cardo traktuje muzykę tak samo poważnie, jak nasze urządzenia komunikacyjne. W rzeczywistości potęga audio JBL dostarcza urządzeniom komunikacyjnym Cardo wyjątkowo czysty dźwięk, dzięki czemu możesz słuchać muzyki, podcastów, radia i nie tylko podczas codziennych dojazdów do pracy lub podczas długiej podróży. Technologia tłumiąca wiatr zapewnia krystalicznie czysty dźwięk, dzięki czemu możesz się cieszyć swoją muzyką, nawet gdy jesteś w trakcie jazdy.

 

4. Pomagają w kontroli ruchu – nie ma nic bardziej irytującego niż stanie w korku. Nawet jeśli masz okazję przedrzeć się przez szczególnie zatłoczony ruch uliczny może on całkowicie zrujnować dobry dzień jazdy. Z naszym interkomem możesz z łatwością włączyć lokalną stację radiową i uzyskać aktualne informacje o tym, co Cię czeka, dzięki czemu możesz odpowiednio wcześniej zmienić trasę i uniknąć spowolnienia w ruchu. Dodatkowo nasze systemy komunikacji łączą się z aplikacjami GPS, aby zapewnić bezstresową nawigację.

5. Prowadzą Cię do celu – chcesz obsługiwać nawigację w Twoim motocyklu bez konieczności używania rąk? Na szczęście systemy komunikacyjne Cardo bezproblemowo łączą się z GPS, dzięki czemu bezpiecznie dotrzesz do celu bez majstrowania przy urządzeniach lub – możesz sobie wyobrazić? – wertowania mapy. To sprawia, że zarówno codzienna jazda, jak i dalekie podróże są łatwiejsze niż kiedykolwiek.

6. Wspierają w czasie rzeczywistym – Chcesz pomóc innym w ulepszaniu ich umiejętności jazdy na motocyklu? Udzielać wskazówek i otrzymywać informacje zwrotne w czasie rzeczywistym? Dzięki Cardo jesteś w stanie pomóc początkującym kierowcom w opanowaniu zasad ruchu drogowego. Gorąco polecamy nasze urządzenia komunikacyjne szkołom nauki jazdy.

 

Powiązane artykuły

Czy Wiesz Jak Dbać O Baterię Twojego Interkomu?
25 stycznia, 2024
Interkom Cardo Freecom i Packtalk: jaka jest różnica?
12 grudnia, 2023