Nordkapp – podróż marzeń. Nowa edycja Motul Tour

Motul Europa Tour, to czwarta już edycja konkursu organizowanego dla motocyklistów przez firmę Motul. W wyprawie udział wzięli dziennikarze motocyklowi oraz laureaci konkursu: Patrycja, Wiesław i Zbyszek. W tym roku nagrodą była wyprawa na Nordkapp.

Pierwszy przystanek, Szwecja. Skandynawia przywitała podróżników słońcem i temperaturą w okolicach 20 stopni. Trasa na Nordkapp, skalisty przylądek Norwegii (zwany również Przylądkiem Północy) przebiegała przez Szwecję i Finlandię. Wrażenia jakie odczuwała ekipa, to niesamowita dzikość natury i prawie puste drogi. Odległości pomiędzy kolejnymi miejscowościami wynosiły 300 km i od początku dało się poczuć niezwykłą bliskość z naturą.

Dziennie średnio pokonywali od 400 do 650 km. Pogoda była wyjątkowo łaskawa i dopiero po zdobyciu Nordkapp uczestniczy wyprawy musieli się zmierzyć z mniej przyjaznymi warunkami atmosferycznymi. W dniu podróży do norweskiego miasta Narvik pokonali kilkaset kilometrów w deszczu, przy temperaturach od 6 do 12 stopni. Dodatkowo wiał bardzo silny wiatr, a więc odczuwalna temperatura była znacznie niższa. Jednak wszystko wynagrodziły piękne widoki – fiordy, tęcza, przebijające się przez chmury słońce padające na wysokie zbocza gór. Surowy klimat Skandynawii oczarował ekipę.

Podczas podróży motocykliści mogli komunikować się ze sobą za pomocą Cardo Edge, najnowszego uprzędzenia z serii PACKTALK.

 

„Nasza podróż w tym roku była bardzo specyficzna. Praktycznie każdego dnia na motocyklach spędzaliśmy 10, a czasami nawet 12 godzin. Wstawaliśmy wcześnie rano i późno chodziliśmy spać. Każdego dnia pokonywaliśmy 400, 500, a nawet 600 km. Zmęczenie i znużenie mogło dawać się we znaki, gdyby nie komunikacja między nami. W czasie podróży po Kirgistanie zwracałem uwagę na to, że interkom sprawia, że podróż wydaje się bezpieczniejsza. Tym razem mogliśmy robić to na co w zwykłym życiu brakuje czasu… Po prostu godzinami rozmawiać i opowiadać o motocyklach, o życiu, czy po prostu emocjach, które aktualnie doświadczamy.” – Tobiasz Kukieła (red. Jednoślad).

Tegoroczny Motul Tour odbył się w surowym skandynawskim klimacie, do tego doszły duże odległości pomiędzy miastami i wyjątkowo kapryśna pogoda. Grupa liczyła około 10 osób. Czas jazdy w ciągu dnia wynosił od 40 do 50h. W sumie trasa liczyła ponad 4000 km.  Było to nie lada wyzwanie, komunikacja z innymi uczestnikami okazała się bardzo ważna.

„Przede wszystkim jest to zdecydowanie wyjazd dla osób doświadczonych, osób wyrobionych. Nie ma tu cukierkowych widoków, są trudne, ostre klify… Bardzo efektowne. (…) Jestem bardzo zadowolony. Grupa liczyła w sumie ok. 10 osób. Czas jazdy wynosił około 40-50h. Jest to bardzo długi odcinek. Na szczęście mogliśmy między sobą rozmawiać. Dowiedziałem się w zasadzie mnóstwo o nas, o wszystkich, nawet o sobie.” – Wiesław, laureat konkursu.

 

„Tak naprawdę to zostanie mi w pamięci z tej podróży. Nie miejsca, nie widoki, ale widok kokpitu motocykla, kilku motocykli przede mną, tych ludzi, którzy brali udział również w tej wyprawie oraz dziesiątki… bo tak naprawdę sprawdzałem dziś na motocyklu, to było (…) niemalże 60h na motocyklu (…) wyposażeni w interkomy, prowadząc naprawdę pasjonujące rozmowy.” – Zbyszek, laureat konkursu.

PACKTALK EDGE.
Nowe, mniejsze i smuklejsze, pozbawione anteny urządzenie zostało całkowicie przeprojektowane, oferując całą gamę nowych funkcji.

Najważniejsze cechy urządzenia PACKTALK Edge:

• Nowa, smukła, nowoczesna konstrukcja bez zewnętrznej anteny.
• Nowy magnetyczny system Air Mount do łatwego i bezpiecznego mocowania urządzenia do kasku.
• Komunikacja Dynamic Mesh drugiej generacji z szybszym i łatwiejszym procesem parowania oraz szerokopasmowym interkomem.
• Najbardziej zaawansowana technologia Bluetooth 5.2 z obsługą „Live Intercom” i ulepszoną uniwersalną łącznością.
• Ulepszona funkcja Natural Voice, ulepszony dźwięk JBL, ulepszony mikrofon z redukcją szumów.
• Nowe dodatkowe funkcje obejmują bezprzewodowe aktualizacje oprogramowania (OTA) i szybkie ładowanie za pomocą przewodu USB-C.

 

Całą relację z motocyklowej podróży na Nordkapp możesz zobaczyć na YouTubie, na kontach @Jednoślad.pl @Scigacz @motogen.pl

Zdjęcia: Tobiasz Kukieła

Powiązane artykuły

Interkom Cardo Freecom i Packtalk: jaka jest różnica?
12 grudnia, 2023
Motul Azja Tour – 2 000 kilometrów przez Kirgistan
21 lipca, 2021