Cardo_EDGE

Cardo Packtalk Bold vs. EDGE: który wybrać?

Jeśli szukasz najlepszego na rynku urządzenia do komunikacji motocyklowej, prawdopodobnie słyszałeś o Packtalk Bold.

Od niedawna dostępny jest również Packtalk EDGE, zaktualizowana wersja sztandarowego produktu firmy. Oba urządzenia pozwalają komunikować się bez użycia rąk podczas jazdy motocyklem, ale Packtalk EDGE jest wyposażony w nowe i ulepszone funkcje, które ułatwią Ci podróż. Dowiedz się więcej o najnowszym produkcie firmy Cardo Systems.

Packtalk Bold kontra EDGE: podobieństwa

Oba produkty posiadają wiele zastosowań w świecie motocyklowym. Packtalk Bold i EDGE mają wspólne funkcje, w tym bezprzewodową technologię Bluetooth. Umożliwiają sparowanie się z telefonem, dzięki czemu zyskujesz dostęp do urządzenia mobilnego bez konieczności odrywania wzroku od drogi podczas jazdy. Po prostu powiedz do mikrofonu „Hej, Cardo”, aby  rozpocząć. Każdy z tych interkomów zapewnia dostęp do aplikacji mobilnej Cardo w celu bezproblemowej integracji. Oba urządzenia mogą jednocześnie łączyć się z maksymalnie 15 motocyklistami.

Oba są wyposażone w głośniki 40 mm firmy JBL, aby poprawić wrażenia dźwiękowe. JBL jest znany z produkcji jednych z najlepszych głośników na rynku.

Oba urządzenia są wyposażone w automatyczną regulację dźwięku i około 13 godzinny czas pracy baterii. Urządzenie automatycznie dostosuje poziom dźwięku na podstawie Twojej prędkości. Urządzenia są również wyposażone we wbudowane radio FM i funkcję udostępniania dźwięku. Packtalk Bold i EDGE są również kompatybilne ze wszystkimi kaskami.

EDGE_ktm_interkom

Packtalk Bold vs. EDGE: różnice

Na tym jednak kończą się podobieństwa. Packtalk EDGE posiada niewielkie usprawnienia w stosunku do Bolda, ten pierwszy jest o około 30 procent głośniejszy przy maksymalnej głośności w porównaniu do pierwowzoru. Funkcja ta może okazać się przydatna, gdy podróżujesz z dużą prędkością.

EDGE działa również przy użyciu Bluetooth 5.2, podczas gdy Bold używa wersji 4.1. Najnowsza wersja Bluetooth może przesyłać dane szybciej niż wersja 4, do 2 Mb/s . Wersja 5.2 jest również zaprojektowana tak, aby zużywać mniej energii podczas przesyłania danych.

EDGE jest wyposażony w aktualizację bezprzewodową (OTA), dzięki czemu nie musisz podłączać urządzenia do komputera za każdym razem, gdy musisz zainstalować najnowsze oprogramowanie. Wystarczy skorzystać z aplikacji!

Zauważysz również, że Bold informuje kiedy się wyłącza. W głośnikach usłyszysz „Powering down”, gdy naciśniesz przycisk wyłączania, dzięki czemu wiesz, kiedy urządzenie jest włączone i wyłączone. EDGE informuje o stanie naładowania baterii. Na przykład usłyszysz, że urządzenie mówi „Bateria jest naładowana w 50%”. Jeśli bateria jest na wyczerpaniu, urządzenie przypomni o konieczności jej naładowania. Niektórzy użytkownicy wolą jedną funkcję od drugiej, ale to tylko kwestia preferencji.

I wreszcie, EDGE jest wyposażony w uchwyt magnetyczny, który ułatwia przymocowanie urządzenia do kasku, podczas gdy Bolda można zamontować za pomocą klipsa. Oba urządzenia będą bezpiecznie przymocowane do kasku, ale niektórzy mogą preferować uchwyt magnetyczny.

Który interkom wybrać?

Cardo Packtalk EDGE jest nieco droższy niż Bold, ale ulepszenia są tego warte, jeśli lubisz podróżować z dużą prędkością lub masz problemy ze słuchem. Jeśli używasz więcej niż jednego kasku, możesz również rozważyć zakup uchwytu magnetycznego. Nie będziesz musiał poświęcać tyle czasu na instalowanie/odinstalowywanie urządzenia, oznacza to mniej kłopotów w podróży.

Jeśli już korzystasz z Bolda, możesz przejść na nowszą wersję i oddać swój stary model jednemu z towarzyszy podróży. Każdy z dostępnych urządzeń jest dobry, ale EDGE znacznie ułatwi ci życie.

Powiązane artykuły

Cardo świętuje 20 lat istnienia
17 lipca, 2024
Cardo Cashback 2024 – Weź udział i zgarnij gotówkę
1 czerwca, 2024
Nordkapp – podróż marzeń. Nowa edycja Motul Tour
7 września, 2022